П`ятниця
17.05.2024
12:27
Категорії розділу
6 клас [3] 9 клас [0] ЗНО [3] 7 клас [1]
8 клас [1] Географія світу [5]
Пошук
Вхід на сайт
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт вчителя Іванця Ігоря Сергійовича

Каталог статей


20 ПОРАД ДЛЯ УСПІШНОГО СКЛАДЕННЯ ЗНО З ГЕОГРАФІЇ

 

 

  1. Припиніть читати купу лівої літератури на обкладинках якої є якісь там позначки типу «Підготовка до ЗНО»! Завдання взяті зі шкільних підручників і лише з них. Тож, читайте шкільні підручники в першу чергу.
  2. Не читайте літературу даремно – беріть зошит, олівець і занотовуйте, а ще краще - кресліть своє бачення того чи іншого явища, так ваш мозок на 50 відсотків більше інформації синтезує. Отже схеми, таблиці, діаграми, та хоч квіточки, якщо це допомагає вам запам’ятати.
  3. Після кожного складного матеріалу задавайтесь питанням: «мені це зрозуміло?» Якщо ні, тоді одразу шукайте це явище в інтернеті, в додаткових джерелах літератури, не відкладаючи це на потім.
  4. Звертайте увагу на кожен малюнок, на кожну схему чи будь-яке зображення в підручнику, це важливо!
  5. Робіть позначки на сторінках підручника ОЛІВЦЕМ, але робіть. Виписуйте для себе сторінки, які на вашу думку потрібно перед тестом опрацювати додатково. Мало що вдається з першого разу.
  6. Готуючись до ЗНО, поділіть свій час так, щоб ви не відволікались на інші справи. Година української мови, година географії, година біології.
  7. До речі, для того аби зрозуміти суть ЗНО скачайте завдання починаючи з 2008 року по останній рік. Пройдіть його, а тоді перевірте себе. Проаналізуйте структуру тесту, кількість запитань з тієї чи іншої теми, рівні складності. Щороку з відповідями публікуються теми і конкретні сторінки підручників, звідки взято інформацію для тесту.
  8. Не починайте підготовку, якщо не знаєте програми підготовки до ЗНО з предмету. Програму ЗНО  Український ЦОЯО щороку викидає на свій сайт.
  9. Починайте з малого - з азів, наприклад, географію починайте вчити з 6 класу, починаючи з карт та способів зображення Землі.
  10. В підручниках є запитання і завдання для самоконтролю – то ваша самоперевірка, а не тести.
  11. Забудьте про тести і збірники з тестами, вони все одно не трапляться вам на зовнішньому. Читайте і аналізуйте.
  12. Запам’ятайте! «Географія без карти, як дискотека без музики». Володіння географічною номенклатурою це ваших 40% успішного ЗНО. Володіння вмінням аналізувати явища за тематичними картами – ваші 80 % успішності. Тож, знайдіть свої шкільні атласи і штудіюйте!
  13.  Не лінуйтеся щоденно перевіряти себе на тому, що вже знаєте. Не лінуйтеся щоденно відкривати для себе нові вершини науки, яку збираєтесь складати.
  14.  Як і в кожній науці в географії є свої правила, визначення, закономірності, які треба знати.
  15.  Складаючи тест будьте пильні, уважно прочитайте завдання, проаналізуйте його і тільки тоді починайте виконувати. Багато завдань містять не лише завдання на знання предмету, а й на володіння логікою.
  16.  В географії  також існують задачі. Їх розв’язання потребує концентрації уваги. Не поспішайте, сконцентруйтесь!
  17. Забудьте про підручники в день перед тестом. Сконцентруйтесь на відпочинку. Що не вийшло, вже не вийде, штудіювання підручників в останній день лише напружить вас і змішає всю інформацію.
  18. Ще раз нагадую: УВАЖНО ЧИТАЙТЕ ТЕСТ, часто вже виконавши тест нам починає доходити правильна відповідь.
  19. Не поспішайте виконувати тест на бланку відповіді,  для цього у вас є чернетка. Скористайтесь нею, не залишайте її чистою!
  20. Якщо ви виконали всі тести – не перевіряйте, ви лише наробите зайвих помилок, лише за повної впевненості можете виправити тест і внести правильну відповідь у чистовик.

 

Вчитель географії

Іванець І.С.

Категорія: ЗНО | Додав: Gorik (24.12.2016)
Переглядів: 495 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar